CHCETE CVIČIT, odpočinout si a NE ještě při cvičení zase ZÍRAT na obrazovku? ZAVŘETE OČI

Chcete cvičit, hýbat se, protáhnout a uvolnit…
… ale sami se nepřesvědčíte?
… ale nevíte jak, když se v této době se nikam nesmí?
… a koukání do PC už máte plné zuby? 

Naprosto Vás chápu a přeji dobrý den :-).

Souhlasím, je to zvláštní doba. Jsme vystaveni novým situacím, které se
nám nemusí líbit. Zažíváme strach, nepochopení, omezování, příkazy,
možná únavu, nespokojenost, podrážděnost…
Vše je jinak než jsem byli zvyklí, vše se rychle a zároveň pomalu mění. 

Je jasné, že to nějak přežijeme a zvládneme. A já si troufám říct, že pokud
se dobře podíváme, tak se i něco nového o sobě naučíme. Možná ne na první pohled, ale bude to tam. Schválně se podívejte zpět na jarní období.

Co jste našli, že jste se naučili nového?
Co jste si uvědomili, že není tak špatné?
Bylo tam něco, co Vám teď přijde vlastně fajn a bez karantény by nebylo?

A jak jste to měli a máte se svým tělem? Posloucháte, co Vám chce říci?
Tlak okolí, z venku nás hodně od těla odvádí. Mnohem více jsme v hlavě
a řešení běžných starostí…

Je dost možné, že tělo volá po pozornosti, protažení, pohybu, péči a pochopení. A nikdo jiný než Vy sami, mu to nemůže dopřát. 

A věřte, že pokud se na chvíli, opravdu na chvíli zastavíte a vyjdete mu naproti, budete se snažit ho poslouchat, tak se něco stane. Můžete zavřít oči nebo jen soustředit pozornost. VYPNETE HLAVU a budete objevovat …

… svoje tělo, jeho bolístky a omezení, ale i jeho úžasné možnosti. Je to úplně
jiný svět než ten okolo nás.
Je tam klid, bezpečí, i když tam může být bolest, zatuhnutí. A hlavně je tam možnost OKAMŽITĚ NĚCO ZMĚNIT, zlepšit či uvolnit. 

Pokud jste dočetli až sem, gratuluji. Dokázali jste zaměřit pozornost a začít vnímat. Vnímat tyto řádky a tím i sami sebe. 

Na podobném principu probíhají moje současné aktivity –

cvičebně prožitkové webináře.

Cílem je navnímání sebe sama, soustředění se na prožitek. Jednoduché cvičení dle mého mluveného komentáře v délce 50-60 minut, takže klidně se zavřenýma očima :-).
Není to meditace. Je to jemné, ale mnohdy náročné cvičení s aktivitou hlubokého břicha. Protažení zad, aktivace středu těla, pozorování  a objevování. A bez sledování obrazovky :-).

Tomu předchází cca 20 minut vysvětlení, proč budeme dělat to, co nás čeká. Našla jsem skvělý způsob, který se líbí nejen mě, a to animovaná 3D videa, kde konečně pochopíte, co nám biologie o těle neukázala. 

Tak tedy cvičebně prožitkové webináře na téma Břicho a záda jako spojené nádoby.
Osobně jsem nadšená, neb je to podoba, která mi maximálně vyhovuje a dává smysl. Nejdůležitější jsou však reakce těch, kteří už zkusili a vracejí se další týden znovu!

Ano, i online a na dálku to funguje. Za těch pár desítek minut sledování obrazovky se zajímavými videi a pár minut než se přihlásíte, to rozhodně stojí. Mnohem větší čas se věnujete sami sobě, svému tělu, jeho protažení a aktivování, ale i objevování.

Vyčistíte hlavu, uvolníte tělo a tím i nahromaděný stres a vypnete, alespoň na chvíli, svět okolo a budete vnímat ten svůj, který je minimálně stejně důležitý a má na Vás mnohdy větší dopad. 

Třeba i tohle může být něco, co díky současnému kovidovému stavu vyzkoušíte a budete za to rádi. Většina věcí, které jsou ve výsledku příjemné či přínosné, začíná tím, že je potřeba udělat něco jinak :-).

Pojďte do toho hned a hodnoťte až později!

Termíny webinářů jsou zde. A já už se na Vás moc těším!

Míša Patíková
Jsem instruktorka zdravého a funkčního pohybu. Pomáhám lidem bez ohledu na věk a výchozí stav dlouhodobě změnit svůj život k lepšímu tak, aby mohli bez bolesti a s lehkostí pracovat, zahradničit, sportovat a dělat to, co je těší. Zdravý pohyb a jeho vnímání beru jako hru, kde není poražených. Propojuji zdravý pohyb do běžných denních aktivit a měním tak pohybové návyky.
Komentáře