Michaela Patíková vás zve
na zdravě cvičící prožitkový webinář na téma: 

Břicho a záda jako spojené nádoby

Potřebujete si protáhnout a uvolnit záda po náročných dnech bez pořádného pohybu?

Chcete zapojit břišní svaly JINAK, než jste zvyklí z klasického posilování?

Dopřejte si 60 minut vědomého cvičení, po kterém budou vaše záda nadšená a vaše břicho bude překvapené, že bez jeho spolupráce to prostě nejde :-).

KDY: webinář proběhl 28.1.2021

ALE TO NEVADÍ

můžete si pustit záznam 🙂

zDARma

Chcete získat záznam a prožít si vše dodatečně? Zadejte email a je to!

Souhlasím se zasláním odkazu na záznam webináře. Dále se těším i na další zajímavé informace související se zdravým cvičením a pohybem. Vaše údaje jsou u mě v bezpečí dle zásad ochrany osobních údajů, které si můžete přečíst ZDE

Webináře probíhaly v listopadu 2020 až lednu 2021, další budou následovat. Každý bude zaměřen na odlišné cviky a principy. Pro všechny zůstává společné BŘICHO A ZÁDA JAKO SPOJENÉ NÁDOBY. 

Více webinářů, více zažitků a větší poznání vašeho těla :-).

Sledujte tyto stránky nebo na FB

Co si z webináře odnesete?

 • prožitek z vnímání vlastního těla při pohybu
 • pochopení PROČ a praktické vyzkoušení JAK souvisí uvolnění zad a aktivace břicha
 • inspiraci do dalšího (i nezdravotního) cvičení

Dozvíte se odpovědi na tyto otázky:

 • Jak posilovat břicho bez bolesti zad, krku a jiné části těla?
  Co znamená, že břicho a záda jsou spojené nádoby? Proč není možné efektivně uvolnit záda bez spolupráce hlubokého břicha? Cvičit bychom měli tak, aby to nebylo něco na úkor něčeho .
 • Proč vnímat své tělo při pohybu a cvičit vědomě?
  Vnímat svoje tělo při pohybu může být pro někoho výzva. Vnímat jemnou aktivitu svalů, drobnou změnu v částech těla je stejně důležité jako vnímat bolest a napětí. Můžeme tak tělo lépe ochránit a je to součást sebe-poznání.
 • je třeba cvičit ve velkém rozsahu a velkou silou/odporem?
  Velké pohyby nemusí být nutně účinnější. Protahovat i posilovat lze i nepatrnými, až neviditelnými pohyby. Čím větší silou pracujeme, tím méně pracují hluboké svaly.
 • Proč je více termínů? Je náplň webinářů stejná?
  Každý webinář bude trochu jiný. Jiný teoretický princip, jiné cviky. Můžete přijít pouze na jeden, ale i na všechny (na každý se přihlašujete samostatně). Je to jen na vás :-).

Webinář vede MICHAELA PATÍKOVÁ

Míša je instruktorka zdravého pohybu. Pomáhá lidem naučit se vnímat a používat své tělo tak, aby se mohli bez bolesti věnovat tomu, co je baví (práci, zahradě, sportu, koníčkům).

Jejím cílem je zapojení principů zdravého pohybu do běžných denních činností. Věří, že vnímat své tělo a vědomě se hýbat může dokázat každý.

lektora zdravotní tělesné výchovy
autorka projektu Zdravá záda JINAK
www.michaelapatikova.cz

Michaela Patíková

Svým vzhledem a postavou rozhodně neodpovídám obecné přestavě o trenérovi 🙂 Ale spíše mámě školáčka, kterou také jsem. Je však vzhled tak důležitý?

Baví mě odhalovat souvislosti v těle a umím je dobře předávat dál. Při cvičení vás vedu k vnímání vlastního těla. To se děje díky tomu, že na lekcích téměř necvičím a vedu vás svým hlasem, případně dotekem.

Líbí se mi neustále posouvat pohyb a jeho vnímání dál do dalších činností, spojovat informace a odhalovat další souvislosti. Největší radost mám z toho, když se vám zdravé pohybové návyky vryjí pod kůži tak, že vám přijde divné udělat to jinak (postaru) 🙂

Již 6 let vedu individuální i skupinové lekce a semináře v Plzni. Přes rok předávám své zkušenosti i online ve formě videí, online kurzů, živých lekcí přes kameru s jednotlivci i skupinami. A mám spousty spokojených klientů 🙂

Jak webinář probíhá?

 • V přátelském prostředí ZOOM, které nám umožní se vzájemně vidět a komunikovat. Prostředí je bezpečné, přístup s heslem mají pouze ti, co jsou na webinář přihlášeni.
 • Na začátku si vysvětlíme trochu nezbytné teorie, abyste věděli PROČ budeme dělat to, co budeme dělat :-).
 • Povedu Vás svým komentářem, hlasem a pokyny. Některé cviky nejprve uvidíte. Nejde však o snahu maximálně a přesně napodobit provedení, ale vnímat svoje tělo. Není možné vnímat sám sebe a přitom sledovat video.
  Žádné strachy - díky kameře uvidím, zda si rozumíme nebo jste se někde zasekli. Jsme tam společně a já mohu okamžitě zareagovat, doplnit svůj komentář, dát přímou radu a podat "pomocnou ruku". Zkusme to a uvidíte sami 🙂

Pro záznam webináře nepotřebujete ZOOM.

Záznam je na webových stránkách. 

 

POZOR - dostupnost záznamu je omezená do 13.2.2021.

Jaké to bude a co určitě nečekejte:

 • Nečekejte skákání ani jiné dynamické prvky. 
 • Stejně tak necvičíme na série opakování a únavné počítání. 
 • Nebude to však ani válení se po zemi, totální lážo-plážo, ani meditace.
 • Bude to náročné, zejména na soustředění :-). Budou pracovat svaly, o kterých možná nevíte nebo si myslíte, že je nemáte. Spoustu věcí bude JINAK, než jste zvyklí z běžného cvičení. To je v pořádku, chcete se také jinak - skvěle cítit, ne?
 • Pohyby budou malé, možná ještě menší a budou začínat v hloubce. Každý cvičí dle svých možností. Nezapomeňte, že pohyb začíná v hlavě, vaší představou. Netušíte, o čem mluvím? Nevadí, spolu to objevíme :-).
 • Cvičit budeme převážně na zemi, tedy na podložce. A v každém webináři jen pár cviků, abyste si je mohli dostatečně vychutnat a ozkoušet a navnímat. 
Cvičení přes zoom je super. Vůbec jsem si to nedovedla představit a ono to šlo :-).
Vlasta
Míšo, moc moc děkuji. Bylo to prostě úžasné! Krásné navedení hlasem, vysvětlení, plynulost a tak vůbec všechno. Pěkně jsem si mákla:)
Jana J.
Děkuji, mám za sebou několik seminářů, ale opět jsem si více uvědomila své tělo a zase něco nového naučila. Skvěle jste to vysvětlovala.
Cítím se skvěle. Moc děkuji.
Děkuji, cítím se výborně. Po práci na zahradě se mi fakt hodilo.
účastníci předchozího webináře
Hlava při cvičení pracuje, ale JINAK. Musím hlídat tolik věcí na svém těle, kontrolovat a vnímat, že se tam prostě nic jiného nevejde. Pracovní věci, domácnost a všechno, co se honí ještě při příchodu, je prostě pryč. Navíc Míša se nás stále ptá, co cítíme a co se děje. Odcházím s čistou hlavou, skvěle přepnutá.
Martina účastnice docházkového kurzu

Dopřejte si hodinové cvičení, po kterém se budete cítit JINAK 😉

Přihlašte se na zdravě cvičící webinář a prožijte na vlastní tělo JINÉ cvičení, uvolnění zad a aktivaci břicha.

Vše pod mým dohledem a s mou pomocí (ANO, i online to funguje stejně dobře)

Chci získat záznam webináře z 28.1.2021. 

 

Email zadávám proto, abych získal odkaz i do mailu a následně upozornění na další podobnou akci.

Pokud chcete mít jistotu, že se moje maily nezatoulají, uložte si můj kontakt misa@michaelapatikova.cz do kontaktů či přetáhněte můj mail do doručených. Maily jsou posílány jako hromadné a tak často končí ve složkách Akce, Hromadné, Spam apod.

Souhlasím se zasláním odkazu na záznam webináře. Dále se těším i na další zajímavé informace související se zdravým cvičením a pohybem. Vaše údaje jsou u mě v bezpečí dle zásad ochrany osobních údajů, které si můžete přečíst ZDE

POZOR - nejsem lékař ani fyzioterapeut a uvidím vás (pravděpodobně) poprvé a jen na dálku. Není v možnostech webináře poznat celý příběh vašeho těla. Pouze vy můžete vyhodnotit svůj zdravotní stav a rozhodnout se, zda cvičit a co očekávat. Případně se poraďte předem s lékařem či přímo se mnou.

Webinář je vhodný pro muže i ženy bez ohledu na věk a kondici. Podmínkou je schopnost si samostatně lehnout na zem a zase se zvednout. Akutní nemoci a úrazy, případně nezacvičené výhřezy plotének nejsou vhodným stavem pro začátek nového stylu cvičení online.