Lítám v tom až po uši, usmívám se a buší mi srdce…

Bez varování, bez příprav – propadla jsem tomu až po uši. Prostě v tom lítám, usmívám se a buší mi srdce …

Bez přestávek několik dní u toho sedím a studuji a studuji. Představivost jede na plné obrátky, úplně to cítím. Myslím na to, kudy chodím. Večer usínám s představou, jaké to bude a co všechno bude možné…

Ráno se budím dřív než brzo s novým poznáním či uvědoměním a touhou, už se zase učit, znovu a znovu, dál a dál … Zapomínám pít, nevnímám své tělo a prostě jen hltám a hltám ty nové informace. Usmívám se navenek a uvnitř doslova svítím. Hodiny vyhledávám nejlepší pomůcky a potřeby, nebojím se investice.

Prostě vím. Vím, že je to super. Vím, že je to, co jsem potřebovala PRÁVĚ TEĎ přidat do své práce!

Tejpování. Tedy lépe VĚDOMÉ TEJPOVÁNÍ. Přístup, který vymyslel a učí Kamil Štědrák jako svoji léty prověřenou cestu a osvědčenou metodu.

Čím více poznávám a učím se, tím větší vidím souvislosti s mým cvičením. Je naprosto jasné, proč mě to více a více poslední dobou táhne k ježkům, ze kterých jsou moji klienti nadšení. Jemné a hluboké uvolnění tkání a fascií. A tejpy mohou v této práci pokračovat jemně, vytrvale, 24 hodin denně. No, není to dokonalé?

A co dalšího je pro mě vědomé tejpování? Jasně dané hranice, kdy, jak a co. Ale zároveň obrovský prostor pro kreativitu. Kombinace barev, lepení tejpů jako tvorba uměleckého díla, přístup ke klientovi, důraz na funkčnost i estetiku. Přesně daný postup, ve kterém je však prostor pro momentální inspiraci a intuici, stejně jako improvizaci a zkoušení něčeho nového.

Vědomé tejpování, jak ho učí Kamil Štědrák, není jen nalepení pásky a sbohem. Je to proces, je to ucelená terapie. První část představuje příprava těla, svalů a tkání. Zde mohu báječně využít zdravotní cvičení, uvolnění a protažení. Mohu dané části těla i mechanicky uvolnit třeba ježkem, opečovat. Díky dotyku rukou a pomůcek to vnímám nejen jako péči fyzickou.

Samotné lepení tejpů je hodně o zahlazování a dalších dotycích. Přiznejme si, nechybí nám laskavý a pečující dotyk? Kolikrát a jak dlouho si hladíte svá bolavá ramena, záda jen tak? Abyste se vnímali, nehodnotili, nekritizovali, nemuseli dotek vracet jinému člověku?

Vědomé tejpování je hravé, barevné, různorodé, přesto funkční a zdravé.

Má okamžitý efekt, mnohem více dlouhodobý efekt. Aktivně zapojuje i vás a zodpovědnost za výsledek je rozdělený. Na mě je část přípravná (uvolňovací cvičební část), samotná aplikace (příprava pokožky, zvolení druhu tejpu a způsobu nalepení) a na vás je trvanlivost, tedy následná péče o tejp (v řádech týdnů).

Není to jen co, ale i jak a proč. Nedělitelnou součástí celého procesu je zasvěcení vás do toho, co tejp vlastně dělá. Když pochopíte jeho úžasné možnosti, budete k němu mít ten správný přístup. A pozitivní energie z vás k vám samotným podpoří zázraky, které tejpy umí. Není to jen o mě nebo jen o vás, ale je to společné dílo.

A co je ještě úžasnějšího? Tejpy mohou fungovat i preventivně. Ne až ve chvíli, kdy je průšvih hotový, ale před tím. Aby vlastně vůbec nevznikl. A není to náhodou i to, co říkám u cvičení? A u vnímání svého těla a jeho signálů?

Skvěle to do sebe zapadá. Podle mě, to přináší novou, úžasnou a ještě trochu netušenou, rovinu do mé práce. Nepochybuji, prostě to vím. 😉

Další forma vědomého pohybu, zážitku, které neskutečně pomáhá a možná v tuto chvíli v rozsahu, který si neumíte dost dobře představit… Zkrátka to musíte zažít se mnou při vědomém tejpování! 🙂

Míša Patíková
Jsem instruktorka zdravého a funkčního pohybu. Pomáhám lidem bez ohledu na věk a výchozí stav dlouhodobě změnit svůj život k lepšímu tak, aby mohli bez bolesti a s lehkostí pracovat, zahradničit, sportovat a dělat to, co je těší. Zdravý pohyb a jeho vnímání beru jako hru, kde není poražených. Propojuji zdravý pohyb do běžných denních aktivit a měním tak pohybové návyky.
Komentáře